Éterický olej Jedle

Esenciální olej z jedle prohřívá, prokrvuje a celkově posiluje organismus – zejména pak dýchací a pohybový systém. Jeho jehličnatá a svěží vůně vás zahřeje, uklidní a uzemní. Jedle také dokáže zlepšit imunitu a odolnost, včetně té psychické. Jako antiseptický esenciální olej se používá zejména při zánětech, virózách nebo nachlazení: zlepšuje dýchání, zmírňuje kašel, rýmu, chrapot i zahlenění. Složení: Oleum abies albae

Země původu: Kanada

Použitá část rostliny: jehličí a šišky

Objem: 10 ml

Vůně: svěží, trpké, balzámová, jehličnatá, plná

Použití: dýchací obtíže, nachlazení, rýma, únava, bolesti pohybového aparátu

Zajímavost: jedlový esenciální olej výborně dezinfikuje vzduch

Skladem
Kód: 0220
Značka: Esentika
159 Kč
Kategorie: Přírodní esenciální oleje
Záruka: 2 roky

 

Jedle proti infekcím dýchacích cest

Jedlový éterický olej uvolňuje dýchací cesty a pomáhá odhleňovat průdušky a průdušnice. Při nachlazení, viróze nebo rýmě si s tímto olejem připravte aroma koupel. Pokud vás trápí bronchitida nebo kašel, doporučujeme jedlový olej inhalovat: z kapesníku, aroma difuzéru nebo pomocí léčebné inhalace pod ručníkem. 


Jedlový éterický olej a pohybový systém

Trpíte na unavené a bolavé svaly a klouby? Máte jiné potíže s pohybovým aparátem? Vyzkoušejte přidat tento olej ke svému masážnímu oleji nebo oblíbené masti a vaše svalové napětí ustoupí. Jedli aromaterapeuti doporučují hlavně při dně, revmatismu, artróze a nejrůznějších pohmožděninách.


Posilující jedlový olej na oslabenou imunitu a skleslost

Býváte nemocní častěji, než byste chtěli? Posilte svou imunitu přírodním esenciálním olejem z jedle. Tento olej zlepší nejen obranyschopnost vašeho těla, ale také psychickou odolnost. Uklidňuje, ale zároveň posiluje a prohřívá. Jaké je dávkování esenciálního oleje pro dospělé

  • Do tradiční aromalampy, zvlhčovače nebo aroma difuzéru nakapejte 5–8 kapek (pokud není na zařízení uvedeno jinak). Po 20 minutách přístroj na chvíli vypněte nebo sfoukněte svíčku. Místnost také doporučujeme krátce vyvětrat. 
  • Do aroma koupele přidejte 3–10 kapek esenciálního oleje. Předem ho rozmíchejte v oleji (třeba slunečnicovém, olivovém či mandlovém), smetaně, tučném mléce nebo medu. Relax ve vaně si dopřejte nanejvýš 20 minut. Utírat se po koupeli nemusíte. 
  • K léčebné inhalaci použijte 1–2 kapky esenciálního oleje, které nakapejte do mísy s teplou vodou a promíchejte.  Přes hlavu si přehoďte ručník a 5 minut inhalujte. V případě inhalace s kapesníkem použijte 1–2 kapky oleje a inhalujte přímým vdechováním.
  • Do teplého a studeného obkladu použijte nejvýše 5 kapek éterického oleje. Ty předem smíchejte se lžící neutrálního oleje (třeba slunečnicového, olivového nebo mandlového), nalijte do teplé či studené vody, v ní namočte látku příp. ručník a přikládejte na požadované místo.
  • Ke kloktání esenciálních olejů použijte 1–3 kapky olejíčku smíchané ve sklenici teplé vody. Před použitím vodu s olejem protřepejte. Směsí kloktejte, ale nikdy ji nepolykejte. 
  • Do tělové kosmetiky a masážních olejů přidejte 2 kapky do 10 ml rostlinného oleje nebo krému. 

 

Doporučujeme dodržovat

Éterický olej uchovávejte na chladném a tmavém místě, v uzavřené tmavé lahvičce. Pro aromaterapeutické účely ho spotřebujte do 1 roku od otevření. Nepoužívejte ho vnitřně a neředěný na pokožku. Chraňte před ním oči a sliznice. Před dětmi a domácími mazlíčky ho raději schovejte.Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu