Éterický olej Grapefruit s mandarinkou

Tohle je opravdový citrusový elixír. Zkombinovali jsme to nejlepší z mandarinky a grapefruitu a vznikla unikátní směs, která vás osvěží, detoxikuje a probudí radost ze života jako žádná jiná. Tento dvoudruhový 100% přírodní esenciální olej pomáhá mírnit napětí, úzkost a nespavost, ale také zažívací problémy či svalové napětí. Z citrusových esenciální olejů je jedním z nejoblíbenějších, nejen u dospělých, ale také u dětí. 

 

Složení: Oleum citrus grandis, Citrus nobilis

Země původu: USA, Brazílie

Použitá část rostliny: kůra

Objem: 10 ml

Vůně: jemná, svěží, příjemná, hořce kořeněná, sladká ovocná

Použití: úzkost, deprese, melancholie, bolesti svalů, celulitida, zažívací obtíže

Zajímavost: používá se proti migréně, která má původ v zažívání

 

Skladem
Kód: 0206
Značka: Esentika
159 Kč
Kategorie: Přírodní esenciální oleje
Záruka: 2 roky

 

Esenciální olej z mandarinky a grepu proti úzkosti a napětí

Citrusové esenciální oleje se používají hojně pro navození pocitu pohody, harmonizaci psychiky a proti nespavosti. Osvěžují a uvolňují, zmírňují stres, napětí, úzkost a depresi. Pro tyto účely se používají nejčastěji při aroma koupelích, masážích a formou inhalace v aroma lampách, případně difuzérech. 

 

Mandarinka na zklidnění dětské psychiky

Mandarinkový éterický olej je znám i pro své pozitivní účinky na dětskou psychiku – pomáhá harmonizovat rozbouřené emoce a agresivitu, zmírňuje strach, smutek a melancholii. Používá se dokonce na hyperaktivitu.

 

Citrusový olej z grepu jako přírodní detoxikační zázrak

Esenciální oleje z grapefruitu má výrazné detoxikační účinky – pročišťuje lymfatický systém a podporuje vylučování škodlivých látek. Používá se proto při celulitidě, otocích nebo obezitě. 

 

Zklidní rozbouřené břicho, harmonizuje zažívání

Grep a mandarinka regulují, posilují a pročišťují zažívání a funkci střev. Tento olejíček se používá při cestovních nevolnostech, křečích, zácpě, žaludeční nevolnosti nebo pálení žáhy.

 

Pozor, po použití citrusového oleje žádné slunce

Až budete tento dvoudruhový citrusový esenciální olej používat (třeba při aroma koupeli nebo aroma masáži), pamatujte na to, že se jedná o fototoxický olej, takže nejméně 12 hodin po jeho použití byste svou pokožku neměli vystavovat přímému slunci ani soláriu. Mohlo by to způsobit nežádoucí zbarvení pokožky. 

 

Jaké je dávkování esenciálních olejů pro dospělé

  • Do aromalampy, zvlhčovače nebo aroma difuzéru nakapejte 5–8 kapek (pokud není na zařízení uvedeno jinak). Po 20 minutách přístroj na chvíli vypněte nebo sfoukněte svíčku. Místnost také doporučujeme krátce vyvětrat. 
  • Do aroma koupele přidejte 3–10 kapek esenciálního oleje. Předem ho rozmíchejte v oleji (třeba slunečnicovém, olivovém či mandlovém), smetaně, tučném mléce nebo medu. Relax ve vaně si dopřejte nanejvýš 20 minut. Utírat se po koupeli nemusíte. 
  • K léčebné inhalaci použijte 1–2 kapky esenciálního oleje, které nakapejte do mísy s teplou vodou a promíchejte.  Přes hlavu si přehoďte ručník a 5 minut inhalujte. V případě inhalace s kapesníkem použijte 1–2 kapky oleje a inhalujte přímým vdechováním.
  • Do teplého a studeného obkladu použijte nejvýše 5 kapek éterického oleje. Ty předem smíchejte se lžící neutrálního oleje (třeba slunečnicového, olivového nebo mandlového), nalijte do teplé či studené vody, v ní namočte látku příp. ručník a přikládejte na požadované místo.
  • Ke kloktání esenciálními oleji použijte 1–3 kapky olejíčku smíchané ve sklenici teplé vody. Před použitím vodu s olejem protřepejte. Směsí kloktejte, ale nikdy ji nepolykejte. 
  • Do tělové kosmetiky a masážních olejů přidejte 2 kapky do 10 ml rostlinného oleje nebo krému. 

 

Doporučujeme dodržovat

Éterický olej uchovávejte na chladném a tmavém místě, v uzavřené tmavé lahvičce. Pro aromaterapeutické účely ho spotřebujte do 1 roku od otevření. Nepoužívejte ho vnitřně a neředěný na pokožku. Chraňte před ním oči a sliznice. Před dětmi ho raději schovejte.

 

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
PK Avatar autora | 20.05.2022
opravdová citrusová vůně, směs grepu a mandarinky doporučuji
5
JB Avatar autora | 27.04.2022
Zajímavá kombinace grepu a mandarinky, svěží ovocná vůně, paráda
Zpět do obchodu